Мамологічне відділення
Прикарпатського
клінічного онкологічного центру
м. Івано-Франківськ, вул. Медична, 17

Вправи для пацієнтів прооперованих з приводу раку молочної залози

Гімнастика має значення для поновлення сил після операції. Не вигадуйте вправи самотушки. Рекомендуємо проводити два заняття на день. Перший тиждень після операції 10-20 хвилин, після того як знято шви з післяопераційної рани 20 -30 хвилин.

Рекомендовано одразу після операції в той самий день виконувати дихальні вправи, відкашлятись для того щоб попередити виникнення застійних явищ в легенях ( глибоко вдихайте через ніс і довготривалий видих через злегка зімкнуті губи). Повторювати 3 – 10 разів.

Рекомендоване припідняте положення руки з прооперованого боку з метою покращення крововідтоку та лімфовідтоку від руки. В лежачому положенні лікоть повинен знаходитись на рівні грудної клітини, а передпліччя та кисть дещо припідняті. Це можна досягти підкладанням подушки під руку.

Розчісування волосся. Гімнастика після мастектомії

На другий післяопераційний день рекомендовано сідати. Гарною і ефективною гімнастичною вправою задля розробки руки являється розчісування волосся. Спочатко ця вправа дається пацієнкам нелегко, але з часом помічається значне покращення роботи м’язів руки. Розчісуйте волосся декілька раз на день.

З того моменту як ви почали ходити звертайте увагу на свою поставу. Задля попередження порушень постави рекомендовано застосовувати спеціальні бюстгальтери-протези.

На десятий – чотирнадцятий післяопераційний день слід приступити до вправ, які сприяють розробці м’язів плеча та плечового поясу. Ось список вправ які ми рекомендуємо вам задля розробки м’язів плечового поясу та руки:

Ходьба на місці з розмашистими рухами рук. Гімнастика після мастектомії

1. Ходьма на місці з розмашистими, свобідними, синхронними рухами рук. Рекомендовані також маятникоподібні рухи хворою рукою. Спершись на спинку стільця здоровою рукою, розслабте м’язи в хворій руці, опустіть її вниз та виконуйте маятникоподібні циркулярні рухи рукою, вухи вперед і назад, в сторони.

Рухи ліктями в стоячому положенні. Гімнастика після мастектомії

2. Руки за головою, випрямтесь в стоячому положенні, відводіть лікті вперед і при цьому робіть видих, назад на вдосі.

Кругові рухи в плечових суглобах. Гімнастика після мастектомії

3. Покладіть кисті рук на плечі в стоячому положенні та виконуйте кругові рухи в плечових суглобах змінюючи напрямок руху в протилежний.

Зімкнуті пальці рук над головою. Гімнастика після мастектомії

4. Зімкніть пальці рук в стоячому положенні піднімайте руки над головою дивлячись при цьому на долоні.

Зімкнуті пальці рук за спиною. Гімнастика після мастектомії

5. Зімкніть пальці рух за спиною в стоячому положенні. Витягуйте руки назад, максимально відводіть їх назад при цьому піднімайте підборіддя догори.

Долоні на стіні, лікті в сторони. Гімнастика після мастектомії

6. Станьте обличчям до стіни, спріться долонями до стіни, максимально відводіть лікті в боки. Після того як ви відвели лікті в сторони притисніть їх до тулуба.

Долоні на стіні, руки вгору. Гімнастика після мастектомії

7. Станьте обличчям до стіни, спріться долонями до стіни, перекочуючись долонями по стіні піднімайте обидві руки вгору. Намагайтесь щоб «хвора» рука дотягнулась до рівня «здорової».

Вищевказана лікувальна гімнастика повинна займати приблизно 3-4 тижні після чого ви з дозволу свого лікуючого лікаря можете приступати до вправ із не важкими гантелями або гімнастичними палицями.

Вправи із гантелями та гімнастичними палицями, які ми вам рекомендуємо:

Гімнастична палиця в руках, руки вгору. Гімнастика після мастектомії

1. Тримаючи гімнастичну палицю в руках розправте плечі. Руки опущені плавно припіднімаються догори над головою, при цьому ви робите глибокий вдох. Видох – руки опускаються.

Гімнастична палиця у витягнутій руці. Гімнастика після мастектомії

2. В стоячому положенні, випрямлена постава, гімнастична палиця в витягнутій вперед руці «хворій», перебирайте пальцями палицю таким чином щоб вона піднімалась вгору, а потім в протилежному напрямку.

Гімнастична палиця в руках за спиною. Гімнастика після мастектомії

3. Тримаючи палицю обидвома руками за плечима із зігнутими ліктями виконуйте повороти тулуба в сторони не відривайте ноги від підлоги і при цьому не затримуйте дихання. Зробіть вдих і припідніміть палицю над головою, видих – знову заведіть її за плечі.

Використана література : Що ви повинні знати про пухлини грудної залози. Поради хворим, які лікуються з приводу пухлин грудної залози - Упорядники - Б.Т.Білинський, Я.В.Шпарик, І.В.Ковальчук.
Львів: Галицька видавнича спілка, 2002. - 48с.

© 2013 Мамологічне відділення Прикарпатського клінічного онкологічного центру
Використання матеріалів сайту дозволено при умові наявності активної індексуємої ссилки на сайт мамологічного відділення КЗ ПКОЦ
Сайт розроблений і підтримується мамологічним відділенням Прикарпатського клінічного онкологічного центру