Мамологічне відділення
Прикарпатського
клінічного онкологічного центру
м. Івано-Франківськ, вул. Медична, 17

Онкопластичні операції при раку грудної залози, які проводяться в мамологічному відділенні Прикарпатського клінічного онкологічного центру

Основною перевагою органозберігаючих онкопластичних операцій являється естетичний ефект. Однак, варто розуміти, що онкопластичні операції мають чітко визначені покази та проводяться в більшості випадків при малих стадіях захворювання. Вибір того чи іншого об'єму операції залежить від багатьох факторів, а саме від молекулярного типу раку грудної залози, розмірів та розташування пухлини, отриманого Вами до операції лікування, загального стану Вашого здоров’я (можливість отримувати хіміотерапію/променеву терапію), Вашого бажання та інших. Нерідко, жінки занепокоєні тим, що органозберігаюча операція підвищує ризик рецидиву (повернення) раку грудної залози в рані. Однак, існують науково обгрунтовані докази, які стверджуються про те, що мастектомія (видалення усієї грудної залози) не покращує та не впливає на показники загальної та безрецидивної виживаності пацієнтів. Наукові дослідження, які проводились з цього приводу вже на протязі 20-ти років, вказують на те, що органозберігаюча операція із послідуючою променевою терапією надає такий самий лікувальний ефект, як і видалення усієї грудної залози (мастектомія). Але, варто звернути Вашу увагу, що в більшості випадків за онкопластичною органозберігаючою операцією слідує променева терапія (дистанційна гамма терапія) із додатковим курсом так званої "boost" променевої терапії на місце попереднього розташування пухлини.

При виконанні онкопластичних органозберігаючих операцій проводиться видалення пухлини із частиною оточуючих тканин (лампектомія). Хірург разом із гістологом проводять макроскопічну оцінку країв резекції. При потребі, проводиться експрес-гістологічне дослідження країв, підозрілих на наявність в них злоякісного росту, або в місцях близького розташування пухлини до краю резекції. Експрес-гістологічне дослідження триває до 40-ка хвилин, проводиться в спеціально обладнаному для цього кабінеті експрес-гістології, який розташований в операційному блоці для того, щоб гістологи та хірурги були в безпосередній близькості один від одного. Якщо краї резекції не чисті, проводиться додаткове видалення тканини грудної залози у вказаному гістологом напрямку. Після того, як хірург пересвідчився у чистоті проведеної лампектомії, проводиться онкопластична частина операції (відновлення естетичної форми грудної залози) по заздалегідь вибраній методиці.

ОНКОПЛАСТИКА ІЗ РЕМОДЕЛЮВАННЯМ/РЕПОЗИЦІЄЮ ТКАНИН ГРУДНОЇ ЗАЛОЗИ

Техніка Batwing

Онкопластика по Batwing Техніка Batwing застосовується при розташуванні пухлини у верхніх квадрантах біля сосково-ареолярного комплексу. Перевагою цієї методики є включення межі сосоково-ареолярного комплексу в лінію розтину з метою приховання рани. В тому разі, якщо інтраопераційно виявлено інвазію пухлиною тканин сосково-ареолярного комплексу можливе додаткове виконання центральної квадрантектомії. Якщо анатомічно діаметр сосково-ареолярного комплексу (САК) малий, пропорція між САК та лінією розрізу зменшується, тому в такому разі, рана може виявитися відносно великою. Зазвичай, з часом, сосково-ареолярний комплекс зміщується доверху і, тому, в деякий випадках, за бажанням пацієнта, проводиться додаткова симетризуюча операція із протилежної сторони. Дана методика, також може проводитись при раку Педжета, в такому разі проводиться видалення сосково-ареолярного комплексу.

Техніка ротаційного клаптя

Техніка ротаційного клаптя Техніка ротаційного клаптя може застосовуватись при відносно великих пухлинах верхньо-внутрішнього та межі верхніх квадрантів розташованих на деякій відстані від сосково-ареолярного комплексу. При даній техніці проводиться мобілізація та ротація шкіри та підшкірної жирової клітковини верхньо-зовнішнього квадранту та заміщення нею дефетру який утворився на місці видаленої частини грудної залози. Трикутний розріз в аксілярній ділянці сприяє ротації лоскута і може застосовуватись для аксілярної лімфодисекції. Недоліком даного методу є порівняно великий розріз шкіри та відповідно розмір післяопераційного рубця. Аналогічним способом можливе видалення пухлини у нижньо-зовнішньому та нижньо-внутрішньому квадрантах.

Техніка Round block

Техніка Round block Техніка Round block може бути використана у пацієнтів із малим та середнім розміром грудних залоз, без птозу та з розташуванням пухлини поруч із сосково-ареолярним комплексом, але без вростання у нього. Задовільний косметичний ефект після використання даної техніки досягається завдяки параареолярному розташуванню післяопераційного рубця, який з часом стає мало помітним.

В-пластика грудної залои.

B-пластика грудної залози В-пластика грудної залози застосовується у випадку розташування пухлини у верхньо-зовнішньому квадранті грудної залози у пацієнтів із середнім та великим розміром грудних залоз, без вираженого птозу.
РЕДУКЦІЙНА МАМОПЛАСТИКА

Редукційна мамопластика по Wise методу на нижній або верхній ніжці (Inverted T)

Редукційна мамопластика по Wise методу на нижній ніжціРедукційна мамопластика по Wise методу на верхній ніжці Онкопластична редукційна мамопластика може застосовуватись у пацієнтів із птозом або великим розміром грудних залоз. При виборі даної техніки мамопластики не мало важливим є бажання пацієнта зменшити розмір грудних залоз. Нерідко, редукційна мамопрастика поєднується із симетризуючою аналогічною операцією на протилежній грудній залозі. У пацієнтки повинен бути хоча б середній розмір грудної залози та розмір пухлини до 5-ти сантиметрів. Редукційна онкоплатична мамоплатика має ряд косметичних, функціональних та онкологічних переваг в порівнянні із іншими методиками. Однією із основних переваг являється те, що дана методика дозволяє впевнено провести лампектомію в достатньому для досягнення чистоти країв обсязі. Розташування пухлини є ключовим у виборі ніжки для заміщення дефекту. Методика по Wise на нижній ніжці показана пацієнтам із пухлинами у верхніх квадрантах грудної залози. Верхня ніжка застосовується в разі, якщо пухлина розташовується в нижніх квадрантах.

© 2013 Мамологічне відділення Прикарпатського клінічного онкологічного центру
Використання матеріалів сайту дозволено при умові наявності активної індексуємої ссилки на сайт мамологічного відділення КЗ ПКОЦ
Сайт розроблений і підтримується мамологічним відділенням Прикарпатського клінічного онкологічного центру