Мамологічне відділення
Прикарпатського
клінічного онкологічного центру
м. Івано-Франківськ, вул. Медична, 17

МАМОЛОГІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ ПРИКАРПАТСЬКОГО КЛІНІЧНОГО ОНКОЛОГІЧНОГО ЦЕНТРУ

Для надання мамологічної допомоги жителям Івано-Франківської області функціонує мамологічне відділення Прикарпатського клінічного онкологічного центру. В мамологічному відділенні проводиться комплексне обстеження та висококваліфіковане спеціалізоване лікування із застосуванням сучасних світових досягнень мамології.

Мамологічне відділення Прикарпатського клінічного онкологічного центру - це в певній мірі самодостатній підрозділ із власним операційним блоком обладнаним на сучасному європейському рівні, власною малою гістологічною лабораторією, власними двома післяопераційними палатами інтенсивної терапії, кабінетом фізичної та психологічної реабілітації, просторим приміщенням та сучасними комфортними зручними умовами перебування для пацієнтів.

Операційний блок мамологічного відділенняОпераційний блок включає в себе дві операційні кімнати, дві післяопераційні палати інтенсивної терапії, кабінет експрес-гістології та допоміжні приміщення. У 2016 році проведено реконструкцію та оновлення мамологічного відділення та його матеріально-технічної бази, проведено капітальний ремонт в усіх приміщеннях, включно із операційним блоком, який пройшов планову перевірку та відповідає умовам проекту "Чиста лікарня, безпечна для пацієнта».

Кабінет фізичної та психологічної реаьілітаціїУ 2016 році створено кабінет фізичної та психологічної реабілітації пацієнтів в якому працюють досвідчені масажист, реабілітолог та психолог. Головний принцип роботи кабінету – це індивідуальний підхід до кожного пацієнта і до кожної окремо взятої ситуації.

Мамологічне відділення Прикарпатського клінічного онкологічного центруУ 2016 році палати відділення відремонтовані на рівні європейських стандартів. Кожна палата мамологічного відділення оснащена комфортабельними ліжками, телевізором, просторою шафою для зберігання речей та тумбою біля кожного ліжка.

У 2017 році в операційному блоці створено кабінет експрес-гістології, що дозволяє хірургам та гістологам працювати під час операції в одній команді, в безпосередній близькості один від одного. Кабінет експрес-гістології являється малою гістологічною лабораторією оснащеною сучасним мікроскопом німецького виробництва Primo Star Zeiss, мікротомом МС-3 обладнаним кріосистемою для швидкого замороження взірців пухлини та спеціальною витяжною вентиляційною системою. Операційні кімнати оснащені сучасним європейським обладнанням. В арсеналі анестезіологів та хірургів із баготорічним досвідом роботи знаходиться тільки найкраще анестезіологічне та хірургічне обладнання.

СПЕКТР ДІЯЛЬНОСТІ МАМОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ:

 • Лікування і діагностика доброякісних та злоякісних захворювань грудних залоз.
 • Цілеспрямована робота по ранній діагностиці раку грудної залози.
 • Консультативна робота.
 • Підготовка лікарів інших міських та районних закладів, навчання їх методик обстеження грудних залоз, принципам ранньої діагностики.
 • Організація роботи міських та районних амбулаторій.
 • Організація та проведення санітарно-просвітньої роботи серед населення.

ПЕРЕВАГИ МАМОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ ПРИКАРПАТСЬКОГО КЛІНІЧНОГО ОНКОЛОГІЧНОГО ЦЕНТРУ:

 • кваліфіковані лікарі та персонал, з багаторічним досвідом роботи, які проходили стажування в провідних спеціалізованих онкологічних клініках;
 • широкий спектр діагностичних процедур з використанням сучасного обладнання;
 • мала гістологічна лабораторія (кабінет експрес-гістології), обладнана в операційному блоці відділення, дозволяє в терміновому режимі, в межах 30 хвилин (під час операції), отримати результат гістологічного дослідження новоутворень грудної залози.
 • розробка індивідуального плану лікування з обов’язковим проведенням мультидисциплінарного консиліуму з участю провідних спеціалістів центру (доцент кафедри онкології, заступник головного лікаря з лікувальної роботи, радіолог, хіміотерапевт).
 • використання сучасних методик, для визначення індивідуального підходу лікування захворювання (імуногістохімічне визначення в пухлинах рецепторів естрогенів, прогестерону, епідермального фактору росту та індексу проліферації пухлин Кі-67).
 • окремий операційний блок, розташований у відділенні, обладнаний на сучасному європейському рівні.
 • широкий спектр оперативних втручань при доброякісних та злоякісних захворюваннях з використанням методик пластичної хірургії.
 • можливість проведення комплексного лікування хворих (хірургічне, хіміотерапевтичне, променева терапія, гормонотерапія).
 • реабілітаційний супровід на всіх етапах лікування – психологічний, фізичний, соціальний.


ІСТОРІЯ МАМОЛОГІЇ В ПРИКАРПАТСЬКОМУ КЛІНІЧНОМУ ОНКОЛОГІЧНОМУ ЦЕНТРІ М.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

Історія мамології в Прикарпатському клінічному онкологічному центрі бере свій початок з 1977 року , відколи був створений ІІ-й хірургічний відділ обласного клінічного онкологічного диспансеру, який включав в себе такі галузі онкології як мамологія, онкоурологія, онколегенева патологія та пухлини м’яких тканин.

Грицяк О.С.- лікар-онкохірург (мамолог)

Завідував ІІ-м хірургічним відділом лікар-онкохірург Грицяк Омелян Степанович.

В 1994 році ІІ-й хірургічний відділ Івано – Франківського обласного клінічного онкологічного диспансеру був трансформований у IV-й хірургічний відділ, який включав в себе виключно мамологію. Очолював IV хірургічний відділ Грицяк Омелян Степанович.

Голотюк С.І.- лікар-онкохірург (мамолог)

В 1999 році на основі наказу № 183 Управління охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації, ІV хірургічний відділ реформований в клінічний мамологічний центр з урологією. Завідуючим клінічним мамологічним центром призначено лікаря-онкохірурга Голотюка Сергія Івановича.

Живецький В.А.- лікар-онкохірург (мамолог)

У 2009 році клінічний мамологічний центр з урологією очолив лікар-онкохірург Живецький Вячеслав Антонович.

Стинський Ю.В.- лікар-онкохірург (мамолог)

З 2018 року завідуючим відділення назначений Стинський Юрій Володимирович.

© 2013 Мамологічне відділення Прикарпатського клінічного онкологічного центру
Використання матеріалів сайту дозволено при умові наявності активної індексуємої ссилки на сайт мамологічного відділення КЗ ПКОЦ
Сайт розроблений і підтримується мамологічним відділенням Прикарпатського клінічного онкологічного центру