Мамологічне відділення
Прикарпатського
клінічного онкологічного центру
м. Івано-Франківськ, вул. Медична, 17

ПРОФІЛАКТИКА ЛІМФЕДЕМИ

До групи ризику виникнення лімфедеми належать всі хворі прооперовані по причині раку грудної залози із видаленими лімфатичними вузлами підпахви. Також не виключене виникнення лімфедеми у пацієнток які отримували курс променевої терапії. Зауважте також, що лімфедема може виникнути не відразу після операції, а навіть через 15 і більше років після отриманого лікування.

Рекомендації щодо профілактики розвитку лімфедеми:

1. Не давайте виконувати ін'єкції або забір крові з ураженої руки.
2. Не вимірюйте артераільний тиск на ураженій руці.
3. Підтримуйте чистоту та гігієну руки, що знаходиться під ризиком виникнення лімфедеми.
4. Відмовтесь від швидких рухів та рухів, які вимагають значних зусиль рукою, що знаходиться під ризиком виникнення лімфедеми.
5. Не піднімайте нічого важкого ураженою рукою. Не носіть сумки через плече.
6. Відмовтесь від прикрас або щільно прилягаючих еластичних бинтів.
7. Несприятливим також є різкий перепад температур при митті посуду або купанні. Уникайте потрапляння сонячних променів на руку що знаходиться під ризиком виникнення лімфедеми.
8. Уникайте носіння шерстяних предметів одягу на голе тіло. Шерсть може подразнювати вашу шкіру, що в майбутньому може сприяти проникненню інфекції.
9. Старайтесь не травмувати руку.
10. Під час хатньої роботи або будь-якої іншої користуйтесь захисними рукавичками, щоб попередити можливе ушкодження шкіри.
11. Під час виконання манікюру уникайте порізів.
12. Не рекомендовано піднімати ураженою рукою вантаж більше ніж 6 - 7 кілограмів. До рекомендованих фізичних вправ належить ходіння, плавання, аеробіка, катання на велосипеді. Якщо у вас виникли болі в ураженій руці ляжте і припідніміть уражену руку.
13. При перельотах авіатранспортом рекомендовано одягання компресійного рукава.
14. Жінкам з молочними залозами великого розміру рекомендовано використання легкого протезу, тому що важкий протез може здавлювати надключичні лімфатичні вузли. Під лямки бюстгалтера рекомендовано підкладати м'які підкладки. Ретельно підбирайте розмір бюстгалтера ( не тісний, без металевого каркасу ).
15. Жінкам з лімфедемою рекомендовано носити ретельно підібраний компресійний рукав на протязі всього дня. Не рідше ніж один раз на 6 місяців відвідуйте свого лікуючого лікаря з метою обстеження та контролю. В разі, якщо компресійний рукав став занадто свобідний, причиною може являтись зменшення окружності руки або вихід із ладу компресійного рукава.
16. При виникненні висипу, почервоніння, підвищення температури, пухирів звертайтесь до свого лікуючого лікаря. Це може бути ознакою запального процесу або інфекції в руці, що може призвести до погіршення стану.
17. Рекомендовано підтримувати нормальну вагу вашого тіла шляхом зміни типу харчування в сторону збалансованого. Бажане вживання низького вмісту натрію (солі та солених продуктів). Вживайте продукти із високим вмістом клітковини (рослинні продукти). Паління та вживання алкогольних напоїв не рекомендується.

Використана література : Що ви повинні знати про пухлини грудної залози. Поради хворим, які лікуються з приводу пухлин грудної залози - Упорядники - Б.Т.Білинський, Я.В.Шпарик, І.В.Ковальчук.
Львів: Галицька видавнича спілка, 2002. - 48с.© 2013 Мамологічне відділення Прикарпатського клінічного онкологічного центру
Використання матеріалів сайту дозволено при умові наявності активної індексуємої ссилки на сайт мамологічного відділення КЗ ПКОЦ
Сайт розроблений і підтримується мамологічним відділенням Прикарпатського клінічного онкологічного центру