Мамологічне відділення
Прикарпатського
клінічного онкологічного центру
м. Івано-Франківськ, вул. Медична, 17

Втрата волосся у хіміотерапевнтичних хворих

Втрата волосся являється побічним ефектом дії хіміотерапевтичних препаратів. Волосяний покров втрачається на всіх частинах тіла. Випадіння волосся не є обов’язковим явищем, все залежить від фізіологічних особливостей організму. Втрата волосся наприклад взагалі може не відбутись. Можлива втрата густоти волосся. Волосяний покров відновлюється через деякий час після закінчення циклів хіміотерапії, а в деяких випадках відновлений ріст волосся починається вже наприкінці лікування. Зазвичай один повний цикл поліхіміотерапії рідко призводить до випадіння волосся.

Для того щоб ви образно розуміли чому відбувається випадіння волосся ви повинні знати що в волосяних фолікулах відбувається швидкий множинний поділ клітин так само, як і в злоякісних пухлинах. Хіміотерапевтичні препарати діють безпосередньо в тих місцях, де в нашому організмі відбувається велика кількість поділів клітин. Тобто це злоякісні пухлини (відбувається регресія, зменшення розмірів пухлини), кістковий мозок (падіння показників крові, зокрема лейкоцитів), слизові покриви шлунково – кишкового тракту (діарея), волосяні фолікули (випадіння волосся) тощо.

Поради щодо догляду за волоссям під час хіміотерапії:

1. Рекомендовано застосування лагідних шампунів.
2. Користуйтесь м’якими щітками.
3. Використовуйте помірне тепло для висушування волосся, не вмикайде фен для висушування волосся на повний розігрів і не підводіть його близько до голови.
4. Використання бігудів і щипців є не бажаним.
5. Хімічні методи укладання волосся («завивки») не рекомендовані.
6. Коротка зачіска приховає зменшену густоту вашого волосся і спростить догляд за волоссям.
7. Рекомендовано захищати волосся на голові від прямої дії сонячних променів застосуванням головних уборів.

Деколи хворі, які втратили волосся на голові користуються хустками та перуками.

Використана література : Що ви повинні знати про пухлини грудної залози. Поради хворим, які лікуються з приводу пухлин грудної залози - Упорядники - Б.Т.Білинський, Я.В.Шпарик, І.В.Ковальчук.
Львів: Галицька видавнича спілка, 2002. - 48с.

© 2013 Мамологічне відділення Прикарпатського клінічного онкологічного центру
Використання матеріалів сайту дозволено при умові наявності активної індексуємої ссилки на сайт мамологічного відділення КЗ ПКОЦ
Сайт розроблений і підтримується мамологічним відділенням Прикарпатського клінічного онкологічного центру