Мамологічне відділення
Прикарпатського
клінічного онкологічного центру
м. Івано-Франківськ, вул. Медична, 17

Комп'ютерний томограф Aquilion LB, фірми TOSHIBA, виробництво Японія

Мамологічне відділення Прикарпатського клінічного онкологічного центру

Комп’ютерний томограф Aquilion LB фірми TOSHIBA. Мамологічне відділення Прикарпатського клінічного онкологічного центру.

Комп'ютерна томографія в мамологічному відділенні Прикарпатського клінічного онкологічного центру виконується на сучасному апараті Aquilion LB фірми TOSHIBA починаючи із 17.08.2012 року.

Комп'ютерна томографія допомагає лікарям у виявленні метастатичного ураження внутрішніх органів та структур, визначенні розповсюдженості захворювання. В більшості випадків комп'ютерна томографія виконується амбулаторно, до початку лікування. Процедура комп'ютерної томографії безболісна та триває від 10 до 30 хвилин.

Комп'ютерна томографія відображає поперечні "зрізи" Вашого тіла. На зображеннях візуалізуються Ваші кістки, органи та м'які тканини. Чіткість зображення значно перевищує таку на рентгенограмі. Комп'ютерна томографія дозволяє визначити розміри розташування новоутворення грудної залози та навіть кровоносні судини, які його живлять. Порівняння комп'ютерних томограм виконаних у різні проміжки часу дозволяє оцінити ефективність проведеного лікування в динаміці. Також цей метод ефективний у діагностиці рецидиву (повернення) хвороби.

В якості візуалізації мікроутворень грудних залоз комп'ютерана томографія поступається мамографії, тому з цією метою застосовується як допоміжний метод.

Зауважте, що комп’ютерна томографія не являється панацеєю у діагностиці онкологічних захворювань. Це виключно допоміжний метод діагностики, який має конкретні покази до застосування.

Характеристики комп'ютерного томографу Aquilion LB, фірми TOSHIBA

Комп'ютерний томограф Aquilion LB від компанії TOSHIBA являється першим в світі широкопольним комп'ютерним томографом з полем сканування в 70 см і апертурою гентрі в 90 см. Це дозволяє збільшити анатомічне охоплення при скануванні, що поряд з чудовою якістю зображення робить комп'ютерний томограф Aquilion LB ідеальним вибором як для рутинних так і для специфічних (онкологічних) діагностичних досліджень.

Aquilion LB забезпечує 32 зрізи по 0,5 мм при унікальному серед комп'ютерних томографів полі сканування у 70см і апертурі в 90 см. Це дозволяє отримати більше анатомічне охоплення з чудовою точністю зображення. Тільки комп'ютерний томограф Aquilion LB надає точну візуалізацію шириною в 70см без застосування алгоритмів екстраполяції. Все це стало можливо завдяки інноваційній технології TOSHIBA Quantum Detector, що забезпечило високу якість зображення на протязі всього поля сканування.

Унікальний дизайн і технології Aquilion LB дозволяють досягти найкращих результатів при плануванні променевої терапії раку грудної залози.

Програмні алгоритми і висока швидкість сканування мінімізують артефакти руху і як результат - чудові 4D зображення дозволяють оцінити респіраторну функцію пацієнта. Сканування дихальної системи доступне, як в про- , так і в ретроспективному режимі і може проводитися для всіх пацієнтів, включаючи пацієнтів з коротким респіраторним циклом (6 вдихів за хвилину). Комп'ютерний томограф Aquilion LB дозволяє проводити об'ємні дослідження грудної клітини за одну затримку дихання.

Комп'ютерний томограф Aquilion LB включає в себе ряд функцій, покликаних істотно зменшити променеве навантаження на пацієнта:

 • AIDR 3D (зменшення навантаження до 75%!).
 • SUREExposure ™ 3D Adaptive (автоматичний контроль рівня променевого навантаження).
 • Dose Management Functions (планування рівня променевого навантаження).

Основні характеристики системи Aquilion LB:

 • Апертура гентрі 90 см.
 • Можливість нахилу упору для грудних залоз на кут до 25 градусів.
 • Дека для променевої терапії з системою індексного позиціонування пацієнта (IPPS).
 • Діапазон сканування 175-194см.
 • Прямий привід, що забезпечує сканування з часом одного обороту 0,5 с.
 • Максимальне поле огляду при скануванні 70 см із збереженням високої якості зображень.
 • Реконструкція з полем огляду при відображенні до 85 см для застосування в онкології.
 • Розрішення вокселів 0,35 мм.
 • Вибір товщини зрізів при скануванні.
 • Детектор на основі технології Quantum з максимальною чутливістю для забезпечення найкращого низькоконтрастного розрішення (2 мм при 3 од. Хаунсфілда).
 • Потужна рентгенівська трубка: MEGACOOL, 7,5 млн ТЕ. SUREExposure - передова технологія зниження променевого навантаження з урахуванням контурів тіла.
 • Програмний пакет придушення квантового шуму, істотно скорочує променеве навантаження при збереженні тієї ж якості зображень.
 • Монітор Varian RPM для динамічної візуалізації з синхронізацією по диханню (проспективною або ретроспективною).
 • Унікальна повністю автоматична реконструкція багатофазних динамічних наборів даних.
Комп’ютерний томограф Aquilion LB фірми TOSHIBA. Мамологічне відділення Прикарпатського клінічного онкологічного центру.

© 2013 Мамологічне відділення Прикарпатського клінічного онкологічного центру
Використання матеріалів сайту дозволено при умові наявності активної індексуємої ссилки на сайт мамологічного відділення КЗ ПКОЦ
Сайт розроблений і підтримується мамологічним відділенням Прикарпатського клінічного онкологічного центру